Monday - May 20 2024 - دوشنبه 31 اردیبهشت 1403  English  فارسی
 

با چند مورد از مهم ترین و پر کاربرد ترین انواع چسب کموزیل آشنا شوید!

چسب کموزیل، یکی از بهترین و با کیفیت ترین انواع چسب هایی است که برای اتصال لاستیک به فلز، و همچنین در اتصال لاستیک به شیشه و منسوجات مختلف دارای کاربرد می باشد. این نوع چسب، توسط شرکت های بسیاری در سطح ایران و جهان تولید شده و برای فروش به صنایع و کارخانجات مختلف عرضه می شوند. چسب کموزیل، کاربرد فراوانی در اتصال انواع الاستومر ها، به فلزاتی مثل آلومینیوم، آهن، فولاد و ... داشته و بعلاوه در اتصال به انواع پلاستیک ها نیز دارای کاربرد می باشد. به این دلیل که چسب کموزیل، بیشتر برای اتصال لاستیک به فلز استفاده می شود، آن را چسب لاستیک به فلز نیز می نامند. این نوع چسب ها معمولا در دو رنگ مشکی و طوسی تولید شده و به بازار فروش این محصولات عرضه می شوند. معمولا در هنگام استفاده، به منظور اتصال لاستیک به فلز، این دو نوع چسب به همراه هم استفاده می شوند. به این صورت که ابتدا چسب طوسی روی سطح فلز توسط قلمو و یا اسپری پاشیده می شود و سپس چسب مشکی روی آن قرار می گیرد. به این ترتیب نقاطی که چسب رو آن قرار نگرفته است به خوبی مشخص می شود. در این مقاله، قصد داریم تا شما را با چند مورد از مهم ترین و پر کاربرد ترین انواع چسب کموزیل آشنا کرده و درباره نحوه استفاده و کاربرد این نوع چسب ها به بحث و گفت و گو بپردازیم. با ما همراه باشید.

پر کاربرد ترین انواع چسب کموزیل

چسب کموزیل، دارای انواع گوناگون و متعددی می باشند که هر کدام در موارد خاصی استفاده می شوند و کاربرد ویژه ای دارند. در ادامه این مقاله به چند مورد از پر کاربرد ترین این نوع چسب ها اشاره می کنیم.

چسب کموزیل 211

چسب کموزیل 211
چسب کموزیل 211، یکی از پرکاربرد ترین وابتدایی ترین چسب هایی است که به منظور اتصال اولیه لاستیک به فلز، و به عنوان اولین چسب در زنجیره چسب های اتصالی شناخته شده و برای اتصال فلز به چسب های بعدی مورد استفاده قرار می گیرد. در بیشتر موارد این نوع چسب دارای رنگ طوسی می باشد تا زمانی که چسب های بعدی که عموما رنگ مشکی دارند روی آن قرار می گیرند، نقاطی که خالی از چسب کموزیل های بعدی است، کاملا مشخص شده بتوان آن قسمت ها را با زدن چسب کموزیل ترمیم کرد تا محصولی با کیفیت بالا تولید نمود. در صنایع رابرلاینینگ مخازن مختلف نیز این نوع چسب دارای کاربرد می باشد. وظیفه آن در این نوع صنایع، محافظت از فلزاتی است که سند بلاست شده اند تا زمانی که چسب های بعدی روی آن قرار می گیرند. این حفاظت در مقابل اکسید شدن فلز مورد نظر انجام می گیرد.

چسب کموزیل 222

چسب کموزیل 222
این نوع چسب لاستیک به فلز، در اکثر غریب به اتفاق موارد، به همراه چسب کموزیل 211 استفاده می شود. به این صورت که چسب کموزیل 211 ابتدا بر روی فلز قرار می گیرد و سپس این چسب روی آن قرار گرفته و بایستی کاملا چسب کموزیل 211 را بپوشاند. این نوع چسب معمولا دارای رنگ سیاه می باشد که از رنگ طوسی چسب 211 به راحتی قابل افتراق است. چسب کموزیل 222 برای اتصال دسته وسیع و گسترده ای از الاستومر ها به فلزات و پلاستیک ها مورد استفاده قرار گرفته که در صنایع بسیاری از جمله صنایع تولید قطعات خودرو، تولید غلتک در کارخانه های سیمان، صنایع نساجی و تولید منسوجات مختلف، صنایع رابرلاینینگ مخازن و ... از این نوع چسب استفاده می شود.

چسب کموزیل 602

یکی دیگر از انواع چسب کموزیل که دارای کاربرد های فراوانی در صنایع مختلف می باشد، چسب کموزیل 602 می باشد. کاربرد عمده ای که این نوع چسب دارد، در صنایع رابرلاینینگ مخازن می باشد. یکی از دلایلی که از این نوع چسب در این گونه صنایع استفاده می شود، این است که چسب کموزیل 602، خاصیت زنده بودن و چسبناک بودن خود را برای مدت طولانی تری حفظ می کند. این موضوع به فردی که قصد نصب لاستیک و اتصال آن به فلز مورد نظر را دارد، کمک می کند تا زمان بیشتری برای اتصال لاستیک به فلز داشته باشد محصولی با کیفیت بالا تر و عالی تر تولید شود.

همچنین یکی دیگر از کاربرد های این نوع چسب کموزیل، کاربرد آن در تولید غلتک های لاستیکی می باشد که در تولید این نوع غلتک ها در بیشتر موارد و به دلیل خاصیتی که ذکر شد، از این نوع چسب استفاده می شود. بعلاوه در متصل کردن لاستیک های خام به لاستیک هایی که ولکانیزه شده و یا در اصطلاح پخته شده اند، معمولا از این نوع چسب استفاده می شود. همچنین در تولید سیلندر هایی که دارای روکش لاستیکی هستند، معمولا و در بیشتر مواقع از این نوع چسب استفاده می شود. یکی دیگر از کاربرد هایی که می توان برای این نوع چسب کموزیل برشمرد، این است که می توان تایر های فرسوده را به وسیله چسب کموزیل 602 روکش کرده و ترمیم نمود. این مورد از کاربرد های این نوع چسب، یکی از مهم ترین کاربرد های چسب کموزیل 602 می باشد.

چسب کموزیل 310

یکی دیگر از چسب هایی که به عنوان یکی از پر کاربرد ترین و مهم ترین انواع چسب کموزیل شناخته می شود، چسب کموزیل 310 می باشد. این نوع چسب، از انواع چسب های تک جزئی می باشد که برای اتصال موادی مثل پلی اورتان ها و مواد مشابه دیگر، به فلزات مورد استفاده قرار می گیرد. این اتصال در هنگام عملیات پخت فلزات صورت گرفته تا محصولی با استحکام بالا و کیفیت بسیار خوب شکل بگیرد.

کلام پایانی
در این مقاله سعی شد تا شما را با چسب کموزیل آشنا کرده و درباره کاربرد ها و خصوصیات این نوع چسب به گفت و گو بپردازیم. در ادامه به چند مورد از مهم ترین و پر کاربرد ترین انواع چسب های کموزیل اشاره کردیم و درباره کاربرد ها و نحوه استفاده از این چسب ها توضیحاتی را ارائه دادیم. امیدواریم از این مقاله، رضایت داشته باشید.