Monday - May 20 2024 - دوشنبه 31 اردیبهشت 1403  English  فارسی
 

چسب اتصال لاستیک به فلز و نکات مهم در استفاده از این نوع چسب

چسب اتصال لاستیک به فلز، یکی از محصولاتی است که امروزه دارای کاربرد های بسیار وسیعی در صنایع تولید قطعات خودرو و همچنین صنایع رابرلاینینگ مخازن و ... می باشد و از این نوع چسب ها در بسیاری از این قبیل موارد، برای اتصال لاستیک به فلز، و همچنین برای اتصال به شیشه، پلاستیک و انواع منسوجات کاربرد دارد.

چسب اتصال لاستیک به فلز، بهترین و با کیفیت ترین نوع چسب برای اتصال انواع بسیار متنوعی از موادی با نام الاستومر، که شامل بوتادین، استایرن ها و لاستیک های طبیعی و ... می باشند، به فلزات مختلف و متنوعی مثل آلومینیوم، فولاد، آهن و ... می باشد. بعلاوه همانطور که ذکر شد، این چسب ها، قابلیت اتصال لاستیک به انواع بسیار زیادی از مواد دیگر از قبیل پلاستیک ها و شیشه ها و مواد و محصولات تولید شده در صنایع نساجی را نیز دارا می باشد.

چسب اتصال لاستیک به فلز، بهترین نوع چسب برای این کار بوده و در انواع و مدل های مختلف، توسط شرکت های سازنده این دسته از محصولات، تهیه و تولید شده و در سطح کشور به فروش می رسد.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با چسب اتصال لاستیک به فلز، به عنوان یکی از چسب های قوی که در صنایع بسیاری دارای کاربرد می باشد، آشنا کرده و در مورد استفاده از این نوع چسب، و نحوه استفاده از آن نکاتی را ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

چسب اتصال لاستیک به فلز چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟

چسب اتصال لاستیک به فلز، یکی از چسب های بسیار قدرتمند صنعتی است که دارای کاربرد های بسیار زیادی در صنایع تولید قطعات خودرو، در صنایع تولید انواع غلتک ها برای کارخانه های سیمان، در صنایع رابرلاینینگ انواع مخازن فولادی و فلزی و ... می باشد.

در هنگام خرید چسب اتصال لاستیک به فلز، برای تولید قطعات مورد نظر خود، بایستی نوع لاستیک، به همراه نوع پلیمر و یا فلزی که می خواهید به یکدیگر اتصال دهید را به شرکت فروشنده اطلاع داده باشید تا متناسب با دو جنسی که می خواهید به هم دیگر اتصال دهید، شرکت تولید کننده چسب بتواند بهترین نوع چسب را برای شما ارسال کند و در نهایت کار تولید قطعه در شرکت و یا کارخانه شما با نهایت کیفیت و دقت انجام شود.

در شرکت های تولید کننده چسب اتصال لاستیک به فلز، کارشناسانی وجود دارند که با توجه به کاری که قرار است در شرکت و یا کارخانه شما انجام بگیرد، و با توجه به بودجه ای که شما برای این کار در نظر گرفته اید، به شما در زمینه خرید محصول با کیفیت بالا مشاوره داده و به شما کمک خواهند کرد تا با خرید بهترین نوع چسب برای کار خود، راندمان کاری خود را بالا برده و کیفیتی مثال زدنی و عالی را در محصولات تولیدی خود ایجاد کنید.

افزایش کیفیت در محصولات تولیدی شرکت و یا کارخانه شما، به نوبه خود سبب افزایش میزان فروش محصولات شما به کارخانجات و شرکت های مختلف شده و سود فروش شما نیز بالاتر خواهد رفت. در ادامه این مقاله به نکاتی در مورد استفاده از چسب اتصال لاستیک به فلز اشاره خواهیم کرد.

چسب chemosil 511

نکاتی در مورد استفاده از چسب اتصال لاستیک به فلز

در مورد نحوه استفاده از چسب اتصال لاستیک به فلز، نکات کلیدی وجود دارد که در هنگام شروع استفاده از این چسب ها باید به طور کامل رعایت شوند تا مشکلی در زمینه کاهش کیفیت قطعه تولیدی بوجود نیاید. در زیر به چند مورد از مهم ترین این نکات به صورت تیتر وار اشاره می کنیم.

  1. چسب اتصال لاستیک به فلز تولیدی شرکت های مختلف در سراسر کشور، معمولا به حالت مایع بوده و ذرات جامد معلق در آن قرار دارد. قبل از شروع به استفاده از این نوع چسب ها، بایستی این چسب را بطور کامل بهم بزنید تا کاملا یکنواخت شود و کیفیتی بالا داشته باشد. در صورتی که بدون بهم زدن، کار چسب کاری را آغاز کنید، اتصال لاستیک به فلز به خوبی صورت نگرفته و قطعه با کیفیت پایینی تولید می شود. لازم به ذکر است که پس از اینکه چسب را بطور کامل هم زدید، بایستی در مدت زمان 15 دقیقه به مقدار لازم از آن استفاده کنید. اگر در مدت 15 دقیقه بی استفاده بماند، ذرات معلق موجود در آن ته نشین شده و دوباره نیاز است که برای شروع کار، مخلوط شود.
  2. یکی دیگر از مواردی که باید قبل از شروع به کار با چسب اتصال لاستیک به فلز، مورد توجه قرار بگیرد، این است که در صورتی که این چسب ها در سردخانه ها و یخچال ها با دمای زیر صفر نگهداری می شوند، بایستی قبل از شروع به استفاده از آن ها، به دمای 20 درجه بالای صفر برسند. دمایی که برای چسب کاری کاملا مناسب و ایده آل است.
  3. از دیگر موارد و نکاتی که قبل از شروع به چسب کاری با چسب اتصال لاستیک به فلز، باید به آن ها توجه نمود، این است که باید قبل از شروع عملیات چسب کاری، قطعه مورد نظر از هر نظر پاک شده و با انجام اعمالی از قبیل اسید شویی، چربی زدایی، سند بلاست و ...، و همچنین کنترل دما و رطوبت قطعه ، عملیات چسب کاری با کیفیت بالاتری به انجام برسد.
  4. یکی دیگر از مواردی که باید پیش از شروع عملیات چسب کاری به آن توجه نمود، این است که بایستی فقط باید از حلال مخصوص خود چسب اتصال لاستیک به فلز، برای رقیق کردن چسب استفاده شود.
  5. برای اینکه نتیجه درست و منطقی و کیفیتی عالی در چسب کاری با چسب اتصال لاستیک به فلز حاصل شده و قطعه با کیفیت بالا تولید شود، بایستی همیشه ضخامت هر لایه چسب اندازه گیری شده و ضخامت لایه های مختلف چسب در کنترل ما باشد.
  6. برای خشک شدن هر لایه چسب اتصال لاستیک به فلز، زمان خاصی لازم است که بایستی با توجه به دستورالعملی که درباره آن محصول داده شده است، این مدت زمان رعایت شده تا محصولی با کیفیت بالا تولید شود. در صورتی که این زمان رعایت نشود، ممکن است چسب به راحتی از روی قطعه مورد نظر باز شده و کیفیت لازم را نداشته باشد.
چسب اتصال لاستیک به فلز chemosil 511