Monday - May 20 2024 - دوشنبه 31 اردیبهشت 1403  English  فارسی
 

با چند مورد از پرکاربرد ترین انواع چسب کاملاک آشنا شوید!

چسب کاملاک، یکی از بهترین و با کیفیت ترین چسب های اتصال لاستیک به فلز، و همچنین اتصال لاستیک به شیشه و منسوجات مختلف می باشد که دارای کاربرد های فراوانی در اینگونه صنایع بوده و لذا تولید و فروش آن، توسط شرکت های معتبر زیادی در سطح کشور انجام می گیرد. در این میان، آن دسته از شرکت هایی که در تولید چسب کاملاک خود، از بهترین مواد اولیه استفاده کرده و از خبره ترین افراد در تولید این نوع چسب ها بهره می برند، از دیگر شرکت های سازنده این نوع چسب پیشی گرفته و در رقابت فروش چسب کاملاک تولیدی خود، از رقبای خود جلو میزنند. این نوع چسب، انواع گوناگونی دارد که هر کدام از این نوع چسب ها، در صنایع خاصی استفاده می شوند. معمولا این نوع چسب ها را با کد هایی نام گذاری می کنند تا روند خرید و فروش آن ها راحت و ساده انجام شود. در این مقاله، قصد داریم تا شما را با چسب کاملاک به عنوان یکی از بهترین و با کیفیت ترین انواع چسب ها آشنا کرده و درباره چند مورد از بهترین و پرکاربرد ترین انواع این چسب، توضیحاتی را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

چسب کاملاک

پر کاربرد ترین انواع چسب کاملاک

چسب های کاملاک، جزء بهترین انواع چسب هایی هستند که برای اتصال انواع لاستیک ها، از جمله الاستومر ها به فلزات و همچنین اتصال به شیشه ها و منسوجات مختلف، مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع چسب ها، دارای انواع بسیار گوناگونی بوده که هر کدام از این چسب ها، برای کار خاصی طراحی و تولید شده است. علاوه بر چسب کاملاک، نوع دیگری از چسب نیز وجود دارد که تحت عنوان چسب کموزیل، برای اتصال لاستیک به فلز مورد استفاده قرار می گیرد. هر کدام از این نوع چسب های کاملاک، معادل یک نوع چسب کموزیل بوده که بسیار مشابه یکدیگر می باشند. در ادامه این مقاله، به چند مورد از پر کاربرد ترین انواع چسب کاملاک اشاره کرده و درباره کاربرد هر کدام و مورد مشابه آن در خصوص چسب کموزیل، توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

 1. چسب کاملاک 12( KM 12) معادل چسب کموزیل 222
  این نوع چسب، یکی از بهترین چسب ها، برای اتصال دادن دامنه بسیار وسیعی از انواع الاستومر ها، به پلاستیک ها و فلزات مختلف می باشد که در این زمینه، یکی از پرکاربرد ترین انواع چسب های کاملاک به حساب می آید. این نوع چسب، هم می تواند به تنهایی مورد استفاده قرار بگیرد، و هم اینکه به همراه پرایمر آن که چسب کموزیل 211 است استفاده شود. این نوع چسب کاملاک، برای چسباندن لاستیک هایی از قبیل BR ، IR ، NR و یا ترکیبی از این نوع لاستیک ها، به پلاستیک ها و انواع فلزات کاربرد دارد.
 2. پرایمر کاملاک (MP05) معادل چسب کموزیل 211
  یکی دیگر از پرکاربرد تربن انواع چسب کاملاک، پرایمر MP05 است که معادل چسب کموزیل 211 بوده که معمولا در بیشتر صنایع، به همراه چسب کموزیل 222یا همان چسب کاملاک KM12 استفاده می شود و لذا شرکت های فعال در زمینه فروش چسب های لاستیک به فلز، از جمله چسب های کموزیل و کاملاک، این دو نوع چسب را به همراه هم به فروش می رسانند. این دو نوع چسب، در کنار هم و با همکاری یکدیگر، یک نوع چسب بسیار قوی را تولید کرده که در اتصال لاستیک به فلز در صنایع مختلف بسیار دارای کاربرد می باشد. معمولا این نوع پرایمر، به عنوان اولین حلقه از چسب های لاستیک به فلز در اتصال انواع لاستیک ها به فلزات استفاده می شود و عامل اتصال بسیار مناسبی برای اتصال به چسب های بعدی، از جمله چسب کاملاک 222 می باشد.
 3. چسب کاملاک 14( KM 14) معادل چسب کموزیل 602
  یکی دیگر از پرکاربرد ترین انواع چسب کاملاک، چسب کاملاک KM14 می باشد که معادل چسب کموزیل 602 بوده و عمده ترین کاربردی که این نوع چسب دارد، در صنایع رابرلاینینگ مخازن می باشد. در صنایع رابرلاینینگ مخازن، به این دلیل که سطح وسیعی از لاستیک مورد نظر، بایستی با چسب مناسب چسبکاری شود، لذا بایستی از چسبی استفاده شود که خاصیت چسبناکی خود را برای مدت زمان بیشتری حفظ کرده و برای مدت زمان بیشتری زنده بماند. حفظ حالت چسبناکی و زنده ماندن چسب، به فردی که می خواهد کار چسبکاری را انجام دهد، این اجازه را خواهد داد که کار خود را با حوصله و کاملا با دقت انجام دهد تا محصول تولیدی، با کیفیت بسیار بالایی تولید شده و رضایت مشتری جلب شود.
  از دیگر کاربرد هایی که این نوع چسب دارد، استفاده از آن در تولید انواع غلتک های لاستیکی می باشد. غلتک هایی که در کارخانه ها، خصوصا کارخانه های سیمان دارای کاربرد فراوانی می باشند. این نوع غلتک ها که با استفاده از چسب کاملاک تولید می شوند، بایستی از کیفیت بالایی برخوردار بوده تا در روند کاری کارخانه ها مشکلی ایجاد نشود.
  بعلاوه چسب کاملاک KM14 یا همان چسب کموزیل 602، در پوشش سیلندر ها مورد استفاده قرار می گیرد که یکی از کاربرد های بسیار مهم این نوع چسب می باشد. همچنین برای ترمیم انواع تایر ها و لاستیک های فرسوده نیز بیشتر از این نوع چسب کاملاک استفاده می شود که یکی از پرکاربرد ترین انواع چسب کاملاک می باشد.
 4. چسب کاملاک KM19، معادل چسب کموزیل 231
  یکی دیگر از مهم ترین و پرکاربرد ترین انواع چسب کاملاک، چسب کاملاک KM19 می باشد که معادل چسب کموزیل 231 است. این نوع چسب، یک چسب دو جزئی بوده که در هنگام استفاده از آن، بایستی به همراه پرایمر که همان چسب کموزیل 211 است استفاده شود تا بتواند کارایی خود را به بهترین نحو ممکن اعمال نماید.

کلام پایانی

چسب کاملاک

در این مقاله، سعی شد تا شما را با چسب کاملاک، به عنوان یکی از بهترین انواع چسب های لاستیک به فلز آشنا کرده و درباره چند مورد از پرکاربرد ترین انواع آن که در صنایع مختلف در زمینه اتصال لاستیک به فلز دارای کاربرد می باشند، توضیحاتی را ارائه دهیم. امیدواریم این مقاله، مورد رضایت شما قرار گرفته باشد.