Sunday - Apr 14 2024 - یکشنبه 26 فروردین 1403  English  فارسی
 

با چسب کاملاک، به عنوان یک چسب قوی اتصال لاستیک به فلز بیشتر آشنا شوید

چسب کاملاک، یکی از قوی ترین چسب های اتصال لاستیک به فلز بوده که دارای کاربرد های بسیار گسترده ای خصوصا در صنایع خودرو سازی می باشد. چسب کاملاک، بهترین انواع چسب برای اتصال انواع مختلف ترکیباتی به نام الاستومر که شامل محصولاتی از قبیل لاستیک طبیعی و همچنین بوتادین، استایرن و ... هستند، به فلزات مختلفی از قبیل آهن، آلومینیوم و فولاد و ... می باشد. به علاوه چسب های کاملاک، دارای قابلیت اتصال به انواع محصولات پلاستیکی مثل انواع پلی آمید ها و پلی اپوکسید ها بوده و در اتصال به شیشه ها و انواع منسوجات مختلف نیز، نقش ویژه ای را ایفا می نماید. این نوع چسب ها، کارایی و کیفیت بسیار بالایی دارند تا جایی که به یکی از با کیفیت ترین و پراستفاده ترین چسب ها در زمینه اتصال لاستیک به فلز، پلاستیک و شیشه تبدیل شده اند. چسب کاملاک، در صنایع بسیاری دارای کاربرد می باشد. از جمله در صنایع تولید قطعات مختلف خودرو، و همچنین صنایع تولید لاستیک، به عنوان روکش لاستیکی که در غلتک های صنایع تولید سیمان و همچنین صنایع چاپ مورد استفاده قرار می گیرند، کاربرد دارد. در این مقاله، قصد داریم تا شما را با چند مورد از مهم ترین و پرکاربرد ترین انواع چسب کاملاک آشنا کرده و در مورد هر کدام از این چسب ها، توضیحاتی را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

چسب کاملاک MP05

یکی از پرکاربرد ترین انواع چسب کاملاک، چسب کاملاک مدل KA&MELOCK MP05 می باشد که دارای کاربرد های ویژه و گسترده ای در صنایع مختلف می باشد. در زیر به چند مورد از خصوصیات مهم این چسب اشاره خواهیم کرد.

  1. این نوع چسب، در اصطلاح پرایمری چند منظوره بوده که در هنگام اتصال فلز ها به لاستیک، این مسئولیت را بر عهده دارد که فلز را به چسبی که بعد از آن قرار گرفته است، اتصال دهد.
  2. در اتصال فلز به لاستیک، مجموعه ای از چسب ها نقش دارند که باعث می شوند که لاستیک با استحکام بالا به فلز متصل شود. در این زنجیره چسب های اتصال لاستیک به فلز، این مدل چسب اولین و ابتدایی ترین چسبی است که در این عمل کاربرد دارد.
  3. این مدل از چسب کاملاک، در حفاظت از فلزی که سند بلاست شده است ، تا هنگامی که چسب بعدی روی آن قرار بگیرد، در مقابل اکسید شدن دارای کاربرد ویژه ای می باشد.

چسب کاملاک KM14

یکی دیگر از مهم ترین و پرکاربرد ترین انواع چسب های کاملاک که در صنایع بسیاری دارای اهمیت می باشد، چسب کاملاک مدل KA&MELOCK KM14 می باشد. این نوع چسب، یکی از چسب هایی است که دارای کاربرد ویژه و منحصر به فردی در رابرلاینینگ انواع مخازن می باشد. در رابرلاینینگ مخازن، بایستی روی سطح گسترده و وسیعی از لاستیک ها چسب کاری صورت بگیرد. در صورتی که چسب سریع بسته و خشک شود، این عمل امکان پذیر نخواهد بود. این نوع چسب یکی از خاصیت های مهمی که دارد، این است که در مدت زمان بیشتری نسبت به سایر انواع چسب ها خاصیت چسبناک بودن و یا زنده بودن را در خود، پس از اینکه حلال به طور کامل تبخیر شد حفظ می نماید. این عمل باعث می شود که عملیات لاستیک کاری با حوصله انجام گرفته و فرد زمان کافی و لازم برای این عمل را داشته باشد. زیرا چسب کاملاک مدل KAMELOCK KM14، زمان بیشتری نسبت به سایر انواع چسب ها خاصیت زنده بودن و چسبناک بودن خود را حفظ می کند.

یکی دیگر از کاربرد های ویژه ای که این مدل چسب دارد، کاربرد آن در روکشی انواع تایر ها و لاستیک های کهنه و فرسوده می باشد که باعث شده است استفاده از این نوع چسب، کاربرد ویژه و گسترده ای را در بین تعمیرکاران لاستیک و تایر انواع خودرو ها داشته باشد.

بعلاوه چسب کاملاک مدل KAMELOCK KM14، عامل اتصالی مناسب، برای اتصال انواع گسترده ای از انواع مختلف الاستومر ها، به پلاستیک ها و فلز ها می باشد.

چسب کاملاک KM36

یکی دیگر از انواع چسب کاملاک، که دارای کاربرد های ویژه و گسترده ای در صنایع مختلف می باشد، چسب کاملاک مدل MELOCK&KM36KA می باشد. این نوع چسب، در اصطلاح جزء سیستم های یک جزئی بوده که دارای کاربرد ویژه ای در تولید انواع قطعات آب بندی می باشد. یکی از شرایطی که در هنگام کار با این نوع چسب باید رعایت شود این است که این نوع چسب کاملاک، دارای ماکزیمم دمایی در هنگام کار می باشد. به این معنی که در هنگام کار با این نوع چسب، نبایستی دمای عملیات، بالاتر از 220 درجه سانتی گراد باشد. بعلاوه یکی دیگر از مواردی که در مورد این نوع چسب، بایستی مورد توجه قرار گیرد ، این است که زمان تولید انواع قطعات پوشش داده شده هنگامی که از این نوع چسب استفاده می شود، بایستی در طول یک هفته به اتمام برسد.

یکی دیگر از کاربرد های ویژه ای که این نوع چسب دارد، این است که از آن برای تولید رنگ روشن انواع قطعات پلیمر استفاده می شود. برای تولید این قطعات، از این نوع مدل چسب کاملاک، و نوع بیرنگ آن استفاده می شود.

سخن پایانی
در این مقاله، سعی شد تا در ابتدا شما را با چسب کاملاک، به عنوان یکی از پرکاربرد ترین و پر استفاده ترین انواع چسب اتصال لاستیک به فلز آشنا کرده و در مورد خصوصیات و کاربرد های ویژه ای که این نوع چسب در صنایع مختلف از قبیل صنایع تولید قطعات خودرو دارد، توضیحاتی را ارائه کردیم. در ادامه سعی شد که در ارتباط با سه مورد از مهم ترین و پر کاربرد ترین انواع چسب کاملاک که امروزه در صنایع بسیاری از آن ها استفاده می شود، به بحث و گفت و گو بپردازیم. در ارتباط با خصوصیات و کاربرد های ویژه ای که هرکدام از این چسب ها دارند نیز بصورت جداگانه توضیح دادیم. لازم به ذکر است که علاوه بر این نوع چسب ها، چسب های کاملاک در انواع گوناگون و متنوعی وجود دارند که هرکدام کار خاصی را انجام می دهند. امیدواریم این مقاله مورد رضایت شما قرار گرفته باشد.